O marce

Ponad 40 letnie doświadczenie francuskiej firmy AB7 Industries na polu badań naukowych oraz praktycznym zastosowaniu biotechnologii w życiu człowieka, pozwoliła na stworzenie wielu innowacyjnych rozwiązań.
Jednym z głównych kierunków działań producenta było oczyszczanie ścieków odprowadzanych z domów nie mających bezpośredniego podłączenia do zbiorczych systemów kanalizacyjnych.
W efekcie stworzono kompletną gamę produktów ekologicznych dla domu i ogrodu o nazwie ECOGENE, do której należy specjalistyczna linia biopreparatów Bio7.

Obecna formuła preparatów jest wynikiem wieloletniej kooperacji laboratoriów AB7 z firmą Graf Polska Sp. z o.o. – jednym z największych w Europie producentów przydomowych instalacji oczyszczania ścieków oraz zbiorników do gromadzenia wody.

Obie firmy połączyła realizacja wspólnego celu jakim jest unieszkodliwianie ścieków i zapewnienie zrównoważonej gospodarki wodno-ściekowej.

Dostarczanie przez firmę Graf Polska Sp. z o.o. najnowszych rozwiązań w zakresie budowy i funkcjonowania przydomowych oczyszczalni umożliwia dopracowanie formuły preparatów Bio7 w zakresie efektywności i skuteczności ich działania.

Biopreparaty Bio7 podlegają stałej kontroli laboratoryjnej, a ich działanie jest monitorowane w funkcjonujących instalacjach testowych poprzez cykliczną analizę próbek przed i po procesie oczyszczania.

Preparaty Bio7 są efektem połączenia doświadczeń laboratoryjnych z wiedzą praktyczną o funkcjonowaniu przydomowych oczyszczalni ścieków oraz potrzeb użytkowników.

Formuła preparatów eksploatacyjnych Bio7 oparta jest na specjalnej kompozycji niepatogennych mikroorganizmów (bakterie, grzyby, drożdże) i witamin stymulujących ich wzrost, która wzbogacona jest dodatkiem immobilizowanych enzymów.

Dzięki wyselekcjonowaniu odpowiednich szczepów bakterii preparaty Bio7:

  • wspierają procesy rozkładu w warunkach beztlenowych i tlenowych,
  • wykazują wysoką odporność na detergenty, zmiany temperatury i wahania PH,
  • usuwają nieprzyjemne zapachy,
    blokują rozwój bakterii chorobotwórczych,
  • upłynniają osady stałe, rozkładają tłuszcze i proteiny.

Uzupełnieniem oferty preparatów Bio7 są preparaty mające za zadanie:

  • udrażnianie rur i elementów funkcjonalnych drenaży oraz studni chłonnych,
  • degradację tłuszczu w przewodach kanalizacyjnych, osadnikach i separatorach,
  • poprawną eksploatację toalet przenośnych.

Regularne stosowanie preparatów Bio7 umożliwia długą i bezproblemową eksploatację wszystkich typów oczyszczalni przydomowych.
Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w badaniach laboratoryjnych oraz procesie produkcyjnym otrzymują Państwo produkty najwyższej jakości.